
Вітальня — серце кожної оселі, чи то просторий будинок, чи невелика квартира. Це місце яке господарі зазвичай обирають для посиденьок з друзями чи у колі родини. А без стільців це практично не можливо зробити.
В даний час вибрати стільці у вітальню дуже просто, адже виробники пропонують широкий асортимент на будь-який смак і гаманець. Їх різноманіття ділиться на ряд категорій залежно від матеріалу, типу сидіння, оббивки, способу трансформації і виробництва.
Стільці в вітальню відрізняються за своєю конструкцією. Існують моделі наступних модифікацій:
- Суцільні, які не трансформуються. Рама таких виробів збирається, підганяється і склеюється так, щоб її не можна було розібрати. Ці конструкції міцні та надійні, мають тривалий термін служби і витримують будь-які навантаження.
- Складні. Такий вид меблів найбільше підходить для маленьких приміщень, оскільки їх швидко і легко можна прибрати з метою економії простору. Подібний варіант буде найкраще гармоніювати з низькою барною стійкою.
- Розбірні. Такі конструкції збираються за допомогою скоб, шурупів і гвинтів, які надійно фіксують всі елементи. Якщо потрібно, то можна їх розібрати, але необхідно мати на увазі, що при частому збиранні / розбиранні надійність конструкції зменшується.
- Штабельовані. Ці моделі при транспортуванні складаються одне в інше (наприклад, пластикові).
Стільці для вітальні відрізняються за типом сидіння.
На сучасному меблевому ринку існують такі різновиди:

- Жорсткі. Жорстке сидіння передбачає відсутністю оббивки. Такі меблі компактні і функціональні. При виборі подібного стільця потрібно звернути увагу на ширину і глибину сидіння, особливо, якщо стілець забезпечений підлокітниками.
- Напівм’які. Ці меблі мають сидіння середньої жорсткості без пружин. Настил має товщину не більше 20 см. Такі моделі частіше використовуються у вітальнях-столових, де сім’я щодня збирається за столом.
- М’які. Такі меблі мають м’яке сидіння з пружинами всередині. Ці моделі дуже зручні і чудово виглядають у великих приміщеннях, де часто приймають гостей.
За методом виробництва стільці розрізняються на гнуті, столярні та різьблені.
Сучасні моделі стільців для вітальні відрізняються один від одного і своїм дизайнерським оформленням.
Сьогодні в багатьох інтер’єрах можна зустріти такі варіанти:
Класичні стільці, мають прямі ніжки, тверде або напівм’яке сидіння, жорстку спинку.
Стільці, що нагадують трон мають високу спинку і обов’язково підлокітники.

Стільці з декором можуть бути прикрашені різьбленням, цікавою обробкою, мати вигнуті ніжки.
Стільці-крісла.
Також існують стільці з м’якою спинкою і сидінням;
Стільці для вітальні можуть виготовлятися з:
- Масиву дерева. З цього матеріалу виготовляються елітні стільці для вітальні в стилі ампір, бароко, рококо, готика, ренесанс. Для виробництва таких предметів меблів найчастіше використовують дуб, горіх, грушу, ясен, в’яз, бук;
- Ротанга і інших схожих матеріалів. Це легкі і витончені меблі, які до того ж виконані з екологічно чистих натуральних матеріалів;
металу; - ДСП і МДФ;
- Синтетичних матеріалів (пластмаси, акрилу). З такої сировини виходять різнокольорові, прозорі і напівпрозорі варіанти. Також моделі з пластика мають оригінальну форму, вони легкі і практичні.
- Меблі для сидіння також можуть бути комбінованими, тобто виконаними з різних матеріалів. Це найбільш ефектний вигляд стільців. Поєднання різних металів дає можливість виготовляти суперсучасні предмети меблів;
М’які стільці оббиваються наступними матеріалами:
Тканиною (найчастіше оксамитові і велюрові);
шкірою;
У вітальні можна поставити стільці будь-яких габаритів. Головне, враховувати площу кімнати. А найпростіше в сучасних умовах це замовити меблі онлайн, адже продавці вже навчилися вказувати найточніші параметри та можна одразу обрати колір полотна та оббивки, якщо стільці напівм’які чи м’які.