Соціологи констатують незначне падіння рейтингу партії “Батьківщина” за рахунок виключення з фракції “БЮТ-Батьківщина” Наталі Королевської і збільшення рейтингу Партії регіонів за рахунок об’єднавчого процесу з партією Сергія Тігіпка “Сильна Україна”.
Як повідомив журналістам у середу заступник директори соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко, про це свідчать дані соцопитування, проведеного Центром Разумкова разом з фондом “Демократичні ініціативи”.
Відповідно до опитування, Партію регіонів зараз готові підтримати 19,5% всіх опитаних, “Батьківщину” – 13,5%, партію “Фронт змін” – 9,5%, партію “УДАР” Віталія Кличка – 7,4%, КПУ – 4,4%, повідомляєІнтерфакс-Україна.
У той же час, серед тих, хто має намір взяти участь у виборах, за Партію регіонів готові проголосувати 24,5%, “Батьківщину” – 16,8%, “Фронт змін” – 11,9%, “УДАР” Віталія Кличка – 9%, КПУ – 5,6%.
Таким чином, відповідно до соцопитування подолати 5% прохідний бар’єр можуть 5 політичних сил.
За партію “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка готові проголосувати 2,8% всіх опитаних і 3,5% тих, хто має намір взяти участь, за партію Королевської “Україна – уперед!” – 1,2% і 1,4%.
Решта партій набирають менш 1% голосів.
Опитування свідчить, що не мають наміру взяти участь у голосуванні 14,9% українців, вагалися з відповіддю – 18,5%.
Міщенко відзначив, що ріст рейтингу Партії регіонів обумовлений злиттям з партією “Сильна Україна”, а зниження рейтингу “Батьківщина” – за рахунок появи нової політичної сили “Україна – уперед!” Королевської.
У той же час, за його словами, трохи збільшився рейтинг партії “УДАР” – за рахунок збільшення підтримки серед людей старшого віку й у південних регіонах. Однак, як і раніше, у цієї партії більше прихильників серед молоді (близько 13%) і менше в людей похилого віку (близько 3%).
Партію “Батьківщина” молодь підтримує менше, ніж люди похилого віку, а КПУ традиційно орієнтується на людей похилого віку.
Дане соціологічне опитування проводилося з 30-го березня по 4-е квітня.