Жителі Кременецького району Тернопільської області протестують проти будівництва заводу з виробництва субстрату для вирощування печериць, оскільки вважають таке виробництво небезпечним для навколишнього середовища.
Понад 200 місцевих жителі 2 квітня пікетували будівлю адміністрації та ради одного з найбільших районів Тернопільської області – Кременецького. Люди протестували проти будівництва заводу з виробництва субстрату для вирощування печериць, оскільки вважають таке виробництво небезпечним для навколишнього середовища.
«Ні! Шкідливому виробництву в нашому селі »,« Ні! Геноциду наших сіл »,« Хочемо дихати чистим повітрям, пити чисту воду »- з такими гаслами люди пікетували адміністративні будівлі. Акцію підтримали районні організації ВО «Свобода», а також «Батьківщини» і «Фронту змін».
В Кременецькому районі поблизу села Дунаїв п’ять земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 10 гектарів у минулому році було виділено переважно немісцевим жителям. Тому вони були переоформлені на київську пенсіонерку Жанну Вишневську. А 20 січня цього року голова Кременецької райдержадміністрації Ігор Міхайльчук своїм розпорядженням дозволив змінити цільове призначення цих земель – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Літня жінка виявилася підставною особою – адже на цьому масиві місцева компанія «Мир соломи» планує побудувати завод з виробництва субстрату для вирощування печериць.
А на кілька днів раніше переважна більшість жителів сіл Дунаєв і Руда на громадських обговореннях висловилися категорично проти такого будівництва. Їх не задовольнили аргументи інвестора – директора ТОВ «Світ соломи» Андрія Биндас: «Тут немає іонізуючого випромінювання, так званого другого Чорнобиля, чого бояться люди. Так, буде далеко чути запах курячого посліду. Але тим же дихають люди, які тримають у своїх господарствах худобу. Крім того, не потрібно боятися зниження рівня грунтових вод і зникнення води в колодязях.Вода в нашому виробництві буде використовуватися по замкнутому циклу, будемо брати дощові і талі води. Тому забір підземних вод не буде надмірним ».
Інвестор розповів ZN.UA, що для сіл, де немає промисловості, такий завод – вкрай важливий. На першому етапі впровадження виробництва буде створено 69 робочих місць, на другому – до 140 з найнижчими зарплатами в 3000 грн на місяць. Але громади сіл, поблизу яких буде знаходитися завод, воліють чисте довкілля і здорові легені.
Колосовський сільський голова Юлія Ковальчук (цьому сільраді належить село Руда) говорить: «Представники нашої громади їздили до сусіднього Шумський район, де працює аналогічне підприємство” Мікоген “, і відчули повітря, яким дихають люди.Від нього більше шкоди, ніж користі. Для наших дітей – це загибель. В Україну розміри санітарно-захисної смуги для таких виробництв – розмиті. Але навіть їх інвестори не хочуть дотримуватися. Виробництво субстрату буде розміщено на відстані менше 900 метрів, а іноді і 600 метрів від житлових будинків, а потрібно не менше кілометра ».
Учасники акції закликали главу райдержадміністрації скасувати свої розпорядження від 20 січня. На жаль, їх голос не був почутий. Адже коли протестувальники зайшли до приміщення РДА, голови на робочому місці не виявилося.
Нагадаємо, що подібними акціями протесту вже орудувала Свобода перед місцевими виборами, коли не пускали машини зі сміттям у Малашівці. Також нагадаємо, що по цьому окрузі збирається йти найактивніший у цих акціях свободівець Головко.