Ризикує заплатити штраф водій мотоцикла чи скутера, якщо патрульні поліцейські піймають його без шолома на двоколісному транспорті. Окрім цього, кермувальник без шолома наражає на небезпеку власне здоров’я та життя, адже в разі ДТП захисний головний убір може його врятувати від смертельних травм.
Так, весною минулого року патрульні в Тернополі помітили мотоцикл Suzuki Intruder. Водій їхав не сам, позаду сиділа ще й пасажирка без шолома, що є грубим порушенням Правил дорожнього руху. Під час спілкування поліцейські виявили, що до порушення, за яке зупинили, додається ще відсутність необхідних документів та підозра в керуванні транспортом у нетверезому стані. 30-річний чоловік погодився на проходження перевірки на стан сп’яніння. Алкотестер показав 2,64 проміле, що в понад 13 разів перевищує допустиму норму. На нього склали протокол за керування в нетверезому стані та винесли постанову за порушення ПДР.
Ще раніше шолом міг врятувати життя водію «Хонди» на Тернопільщині. Кермувальник мотоцикла почав обганяти автобус і виїхав на смугу зустрічного руху. Автобус у цей момент виконував маневр лівого повороту. Відтак, мототранспорт врізався у нього. 22-річного водія «Хонди» із відкритою черепно-мозковою травмою, численними ушкодженнями та переломами госпіталізували до реанімаційного відділення лікарні. Травми пасажира, який їхав без мотошолома, виявилися несумісними із життям.
Варто взяти до уваги, що мотоцикл — найнебезпечніший вид транспорту. Статистика ДАІ свідчить, що серед усіх видів транспорту мотоцикли, скутери посідають перше місце в дорожньо-транспортних пригодах. В разі ДТП водії двоколісного транспорту отримують значно важчі травми, ніж автомобілісти.
Тож водіям мототранспорту необхідно потурбуватися про заходи безпеки – обов’язково одягнути мотошолом, а, за змоги, ще й інше захисне екіпірування – спеціальні рукавиці, куртку, наколінники. У разі падіння використання цих засобів неабияк знизить ризик травмування.
Пасажири мотоцикла повинні сидіти на задньому сидінні в застебнутому мотошоломі, тримаючись за поперечну ручку для пасажира, під час руху не можна виставляти руки, відкривати тент, підніматися в колясці.
Водії двоколісних транспортних засобів – повноцінні учасники руху, наділені відповідними правами й обов’язками. Тому сьогодні згідно Правил дорожнього руху, визначених КУпАП, порушення правил користування мотошоломами передбачає штраф 51 грн.
Поліцейські Тернопільщини закликають водіїв мототранспорту бути свідомими – дотримуватися заходів безпеки та правил при керуванні та їзді транспортом, аби потім за власну байдужість не довелося платити здоров’ям.
Нагадуємо, що в Тернополі працює сайт http://bezpechne.community , призначений для комунікації громадян з поліцейськими. Тут ви можете повідомити поліцію про небезпечні місця свого району та отримати фахову правову консультацію. Звертаємо вашу увагу,що сайт не є аналогом 102 та призначений для вирішення неоперативних питань.