Власникам двоколісного транспорту не менше, аніж водіям авто, потрібно знати Правила дорожнього руху. За їх недотримання вам доведеться платити не тільки грошима, а часом і власним здоров’ям.
Так, восени минулого року в Почаєві на Тернопільщині трапилася аварія. На дорозі не розминулися водій скутера «Хонда» і велосипедист. Як встановили правоохоронці, 66-річна місцева мешканка, керуючи двоколісником, не надала переваги в русі при виїзді з другорядної на головну дорогу та зіткнулася зі скутеристом. В результаті аварії потерпілу з тяжкими травмами голови доправили до лікарні.
Дещо більше пощастило в Тернополі іншому велосипедисту, який допустив порушення. Патрулюючи вулицю Збаразьку, інспектори помітили хлопця, який проїхав на забороняючий сигнал світлофора. Патрульні зупинили велосипедиста. 23-річний тернополянин визнав, що порушив правила дорожнього руху.
Велосипедистам варто знати, що згідно п.6 Правил дорожнього руху 2019, водій двоколісного повинен дотримуватися низки вимог:
- Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного.
- Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
- Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
- Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80–100 м.
- Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
- Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
А керувати залізним конем дозволяється особам, які досягли 14-річного віку (!)
Окрім цього є чимало заборон, які не повинен порушувати велосипедист:
- керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;
- рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
- рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
- під час руху триматися за інший транспортний засіб;
- їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);
- перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);
- буксирувати велосипеди;
- буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.
Варто знати, що за ч.2 ст.127 КУпАП, порушення Правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі порушення, вчинені особами, які перебувають у стані сп’яніння, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення, передбачені частиною першою або другою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Саме тому правоохоронці Тернопільщини закликають велосипедистів берегти себе та свого залізного коня – не порушувати ПДР, аби потім не довелося відповідати і шкодувати за необережність.
Нагадуємо, що в Тернополі працює сайт http://bezpechne.community , призначений для комунікації громадян з поліцейськими. Тут ви можете повідомити поліцію про небезпечні місця свого району та отримати фахову правову консультацію. Звертаємо вашу увагу,що сайт не є аналогом 102 та призначений для вирішення неоперативних питань.