Головна Безпека в місті 3 предмети для збереження психічного здоров’я водія

3 предмети для збереження психічного здоров’я водія

Стрес – головний ворог автомобіліста. Ще з малечку сцени у фільмах вчать що водії знаходяться у постійному напруженні на дорозі. Разом з LIDO розбираємось, як уникнути цього стресу.

 

Головна причина стресу в дорозі – втома

Саме тому “Європейська Асосіціація Безпеки На Дорозі” радить водіям у своїх довідниках робити перерву у дальніх поїздках мінінімум кожних дві години, а недосвідченим водіям — частіше. Зокрема, організацією для автомобілістів рекомендується:

  • робити регулярні перерви на дорозі, бажано виходячи з авто, розминати ноги;
  • завжди мати під рукою пляшку води, особливо за спеки. Іноді поліцейським навіть вказують зупиняти за спекотної погоди автівки і роздавати їх власникам воду, а також дізнаватися про їх самопочуття (аби запобігнути наслідкам теплового удару на дорозі);
  • завжди мати в бардачку машини сонцезахисні окуляри, навіть існують спеціальні окуляри для водіїв;
  • використовувати поворотники — знешуючи ризик зіткнень, ви зменшуєте рівень стресу — інші учасники дорожнього руху будуть триматися від вас подалі, рідше сигналитимуть, їздити набагато зручніше коли всі учасники руху слідують ПДР (Правилам Дорожнього Руху);
  • використовувати автоаксесуари що покращують комфорт користування автомобілем

Збереження самоконтролю при поломці автомобіля на дорозі

Допустимо, вам пробило шину. Стандартний вихід для такої ситуації — замінити колесо, для цього необхідний домкрат. Швидше за все у вас при покупці авто вже лежав механічний домкрат в багажнику. Але навіщо надривати спину? Щоб уникнути відчуття злості та безсилля при використанні підйомника краще купити домкрат гідравлічного типу. За рахунок роботи розчину всередині, він не потребує ваших зусиль. Все що потрібно — підібрати домкрат під кліренс авто і правильно його зберігати в кейсі, в багажнику.

А що, якщо пробило не одне колесо? Тоді потрібно дивитися на діаметр і кількість дірок у шинах — як швидко вони спускатимуть повітря? Чи є під рукою самонарізи якими можна тимчасово закрити дірки або ж ви завчасно купили вулканізуючий антипрокол-герметик? Потрібно максимально підкачати колеса і мерщій їхати до найближчого СТО. Насосом це знову ж таки буде довго і виснажливо, ще одна причина зайвий раз понервуватись. Натомість використайте завчасно придбаний компресор автомобільний щоб за лічені хвилини довести до нормального рівня тиск у шинах.

Дзен чистої машини

Недарма люди обожнюють салони нових машин. Приваблює їхня чистота, недоторканість. запах. Ще в 70-х роках минулого століття вчені й психологи встановили взаємозв’язок між чистотою приміщення й самопочуттям людини. Ці ж самі висновки можна застосувати і до салонів авто — загромаджуючи його сміттям людина загострює важкість перебування у ньому, відчуває тиск, викликає депресію. Сміття, грязюка й пісок часто скопичуються на ковриках салону, й не тільки. А якщо у вас є домашні тварини то салон неодмінно заповниться шерстю. Приберіть це все використовуючи достатньо потужний автомобільний пилосос від прикурювача. Також він допоможе зменшити кількість пилюки у дефлекторах вентиляції, що теж позитивно відобразиться на самопочутті.