Головна Безпека в місті Велосипедисти, ПДР для вас ніхто не скасовував

Велосипедисти, ПДР для вас ніхто не скасовував

Власникам двоколісного транспорту не менше, аніж водіям авто, потрібно знати Правила дорожнього руху. За їх недотримання вам доведеться платити не тільки грошима, а часом і власним здоров’ям.

Так, восени минулого року в Почаєві на Тернопільщині трапилася аварія. На дорозі не розминулися водій скутера «Хонда» і велосипедист. Як встановили правоохоронці, 66-річна місцева мешканка, керуючи двоколісником, не надала переваги в русі при виїзді з другорядної на головну дорогу та зіткнулася зі скутеристом. В результаті аварії потерпілу з тяжкими травмами голови доправили до лікарні.

Дещо більше пощастило в Тернополі іншому велосипедисту, який допустив порушення. Патрулюючи вулицю Збаразьку, інспектори помітили хлопця, який проїхав на забороняючий сигнал світлофора. Патрульні зупинили велосипедиста. 23-річний тернополянин визнав, що порушив правила дорожнього руху.

Велосипедистам варто знати, що згідно п.6 Правил дорожнього руху 2019, водій двоколісного повинен дотримуватися низки вимог:

 • Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного.
 • Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
 • Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
 • Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80–100 м.
 • Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
 • Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

А керувати залізним конем дозволяється особам, які досягли 14-річного віку (!)

Окрім цього є чимало заборон, які не повинен порушувати велосипедист:

 • керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;
 • рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
 • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
 • під час руху триматися за інший транспортний засіб;
 • їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);
 • перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);
 • буксирувати велосипеди;
 • буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

Варто знати, що за ч.2 ст.127 КУпАП, порушення Правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі порушення, вчинені особами, які перебувають у стані сп’яніння, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення, передбачені частиною першою або другою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Саме тому правоохоронці Тернопільщини закликають велосипедистів берегти себе та свого залізного коня – не порушувати ПДР, аби потім не довелося відповідати і шкодувати за необережність.

Нагадуємо, що в Тернополі працює сайт http://bezpechne.community , призначений для комунікації громадян з поліцейськими. Тут ви можете повідомити поліцію про небезпечні місця свого району та отримати фахову правову консультацію. Звертаємо вашу увагу,що сайт не є аналогом 102 та призначений для вирішення неоперативних питань.